Skip to content

Kone

Naša ponuka krmiv pre kone

pre športové kone

Equi-Basic

Equi-Basic je určený pre kŕmenie koní vo výcvikových strediskách, jazdeckých oddieloch a v tréningových maštaliach. Obsahuje vitamíny a minerálne látky v takom množstve, aby pokrili potrebu zvierat v bežnej záťaži. Pri zvýšenej záťaži je ideálne dopňiť tieto prvky podaním vhodnej vitamíno-minerálnej zmesi. Vyrovnaný pomer živín v krmive dobre vplýva na kondíciu zvierat. Krmivo je pre svoju prirodzenú chuť výborne prijímané koňmi.

koncentrované krmivo pre kone

Equi-Nova

Equi-Nova je určená pre tých chovateľov, ktorí majú možnosť doplniť krmivo ovsom. Equi-Nova je vlastne koncentrát a preto je treba riediť ovosm 1:1. Takto zamiešanů zmes kŕmíme ako Equi-Basic. Ovos doporučujeme mačať alebo nahrubo šrotovať. Mačanie pripomína stlačanie a narušenie zubami koňa, tráviace enzýmy sa lepšie dostanú do vnútra zrna a napomôžu tráveniu. Šrotovanie je menej vhodné, pretože sa zvyšuje podiel prašných častí a uvolnená múka lepí steny tráviaceho traktu a znižuje jeho využiteľnosť. Equi-Nova je veľmi chutná a má prirodzenú chuť.

pre ťažné kone

Equi-Power

Equi-Power je určený pre kŕmenie koní v záprahových prácach, lesných prácach. Obsahuje vyšší obsah dusíkatých látok, tak aby boli pokryté zvýšené nároky metabolizmu, pri ťažkých prácach v záprahu, alebo v približovacívh prácach v lesoch. Zároveň zabezpečuje regeneráciu svalov a kĺbov po záťaži. Správne nastavené dávkovanie Vám zabezpečí zdravého a výkonného pomocníka pro ťažkých prácach bez strát na jeho svalovej hmote.

pre športové a chovné kone

Equi-Mix

Je vitamíno-minerálna doplnková kŕmna zmes pre športové a chovné kone.